× بستن تبلیغات

انواع فرش کاشان

توضیحاتی درباره انواع فرش کاشان

قصد ما از نوشتن این مقاله ارائه توضیحاتی درباره انواع فرش کاشان است که می توانید ان را مطالعه و مشاهده کنید . قالی یکی از انواع زیر انداز است که اکنون به عنوان زیر انداز یا بافت تزیناتی از ان استفاده می شود و شاید در منزل هر ایرانی آن را بیابید . حال با پیشرفت تکنولوژی انواع فرش در بازار موجود است . اکنون قالی به دو نوع دستبافت و ماشینی تقسیم می شود که هرکدام دارای ویژگی های مخصوص به خود برای انتخاب مشتریان هستند . در ادامه قصد داریم به بررسی این دونع بپردازیم . البته خود فرش ماشینی دوباره به چند نوع دیگر تقسیم می شود که به انها اشاره خواهیم کرد .


فرش دستبافت
فرش دستبافت از انواع فرش کاشان می باشد که تماما از الیاف طبیعی بافته می شود و بافنده آن هم دستان هنرمند ، هنرمندان ایرانی است . قالیبافان با استفاده از تخته و دستگاهی که به دار قالی معروف است ، می توانند تار و پود و الیاف طبیعی را در هم تنیده کنند و با استفاده از نقشه ای که برای آنها تهیه شده است ، قالی را ببافند . تمامی الیافی که استفاده می کنند طبیعی است و از پشم و ابریشم گرفته می شود . کیفیت این نوع فرشها بسیار بالا است و می تواند تا سالها برای شما باقی بماند و زیبایی خانه ایرانی شما را دوچندان کند .


فرش ماشینی
از نوع دیگر انواع فرش کاشان می توان به فرش ماشینی اشاره کرد که می توان گفت دارای قیمت پایین تر و کیفیت کمتری نسبت به نوع دستبافت است . نوع ماشینی قالی دارای الیاف مصنوعی است که در حقیقت کیفیت کمتری از الیاف طبیعی دارد . این صنعت از حدود 50 سال پیش وارد ایران شد و اولین قالی ماشینی ایران در شهرستان کاشان بافته شده است . خود این فرشها دارای پنج نوع هستند که در قسمت های بعدی به انواع فرش ماشینی کاشان اشاره خواهیم کرد .
 

نوشته شده در پنجشنبه 13 ارديبهشت 1397ساعت 12:20 توسط سید حسین سجادی پور|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ